Demokratik Parti’de Güzel’e Yeni Görev

Demokratik Parti’de daha önce Süper Delege ve Etnik Koordinasyon Komitesi Başkanlığı görevlerini üstlenen Türk işadamı Murat Güzel, Las Vegas’ta yapılan partinin son genel kurulunda Demokratik Parti Disiplin Komitesi (The Credentials Committee)   üyeliğine seçildi. Partinin dört etkin organından biri olan Disiplin Komitesi, partideki üyelerin disiplin ile ilgili konulardaki sorunlarını çözen birim olarak biliniyor. 
 
Demokrat Parti'nin Genel Merkez Yönetim Kurulu yıllık toplantısını Genel Başkan Tom Perez liderliğinde Las Vegas’ta yapıldı. Toplantıya Demokratik Parti’nin önde gelen pek çok ismi katılırken, partinin gelecek döneme yönelik izleyeceği stratejiler konuşuldu. Demokratik Parti genel kurul toplantısının kapanış duasını ise Kongre üyesi Keith Ellison’un davetiyle gelen İmam Hanafi Shakur yaptı. 
 
ABD’de yaşayan Türklerin daha fazla siyasete entegre olması gerekliliği bu tür toplantılarda daha açık ortaya çıktığını belirten İşadamı Güzel, ‘’Amerika göçmenler ülkesi ve birçok milletten politikada etkin insanlar var. Türkler ise akademide ve ticarette etkin olmasina rağmen siyasetle maalesef en az ilgilenen millet. Türkiye hakkında oluşan negatif algı bir kader değil. Boş bırakılan alanının bedelidir,’’ diye konuşuldu.  
 
Toplantıda parti yetkilileri ve kongre üyeleriyle TR-ABD arasındaki vize krizini konuşma şansı bulduğunu kaydeden Güzel, ‘’Konuştuğum herkes sorunun bir an önce hallolmasını istiyor ve Türkiye’nin önemine vurgu yapıyor,’’ diye konuştu.
 
Son olarak bugün Amerikan Senatosu’nun Rohingya müslümanlarının Myanmar’da yaşadığı soykırımı gündeme getirdiğini hatırlatan Güzel, Senatör Ben Cardin ve Jeff Merkley’le ile özel olarak görüştüğü yemekte Rohingya müslümanlarının yaşadıkları sorunları dile getirme fırsatı bulduğunu, konunun Senato’nun gündeme taşınmasından büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti.