''Terörist Bir Örgütü Desteklemek Amerikan Kuruluş İlkeleri Aykırı''

Amerika'nın kuruluş ilkeleri ve Amerikali olmakla gurur duyan bir Türk olarak, dünyadaki ABD liderliğini savunmaktan ve bu düşüncemi dile getirmekten çekinmiyorum. Amerika başka bir terör örgütünü alt etmek için başka bir terör örgütünü silahlandırmamalıdır. Bu yolla terörü yenemeyiz. Amerika'nın kuruluş felsefesine ve ideallerimize ihanet ederek, terör belasının üstesinden gelemeyiz.

Bu konudaki görüşümüzü her platformda dile getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Bu görüşümü sadece Türk olarak değil Amerika’nın menfaatlerini de düşünen bir Türk-Amerikalı aktivist olarak dile getiriyorum.  

Amerika’nın kuruluş felsefesinde yer almayan ve Amerika’yı Amerika yapan değerlerin karşısında olan ‘’terörü destekleyerek bir başka terör örgütünü alt etme’’ politikasının her şeyden önce Amerika’yı kuran kurucuların ilke ve yönetim anlayışına ters olduğunu düşünüyorum.

İzlenen politikanın ''geçici'' olarak değerlendirilmesi de, stratejik hamle olarak düşünülen bu kararın yanlışlığını ortaya koyar nitelikte.

*******


As a proud American believe in founding principles, I support US leadership in the world and not afraid to respectfully speak my own mind. America should not arm one terrorist group to take on another. We cannot defeat the scourge of terrorism by betraying our fundamental ideals.